Ostrava v dýmu 2023

Další ročník populárního dýmkařského festivalu je za námi! Mrkněte se na náš fotoreport a pročtěte si pár vět o proběhlém festivalu!

Pro ty, kteří tento festival neznají, se nejdříve krátce rozepíšu o tom co je vlastně tahle akce zač. Tuto skvělou akci pořádají již čtvrtým rokem majitelé věhlasné franchisingové sítě dýmkařských podniků Czech Hookah Club. Jedná se o jeden z největších českých dýmkařských festivalů pořádaný v Ostravě a taktéž jediný festival propojený s velkou ne dýmkařskou událostí, kterou je v tomto případě festival Ostrava v ulicích ( Art and Life ). Toto netradiční spojení nabízí skvělou možnost prezentace nejen pro již zaběhlé dýmkaře, ale taktéž pro všechny ostatní dýmem nepolíbené návštěvníky.

Pro připomenutí – první ročník tohoto festivalu, který se odehrával v krytý garážích, byl taktéž spojený s tehdejším ročníkem Colours of Ostrava – Jeho atmosféru a příslušný vibe si můžete připomenout zde

Ostrava v dýmu 2019

A co přinesl letošní ročník nového ?

Aktuální ročník OVD přinesl spoustu zajímavých novinek, které nebylo možné před tímto festivalem na české scéně spatřit. V první řadě se zde konal věhlasný Hookah Battle pořádaný Stanislavem Medkovem. Tuto zajímavou podívanou bylo možné po celý den sledovat na připraveném podiu. Současně byl pro návštěvníky taktéž připravený program od Jana Rubeše ( RubyHookah), který rozhodně pobavil každého, kdo se přišel podívat.

Dýmkařská překážková dráha to u nás vyhrála na plné čáře 😀

Dýmkařská překážková dráha od RubyHookah

Z řady vystavovatelů se na tomto ročníku objevilo hned několik novinek, které byly patřičně představeny dýmkařské audienci. První kdo rozhodně stojí za zmínku byl nový projekt od borců z CHC Dark, kteří představili jejich značku tabáku pod názvem CRAFTIUM a to navíc v kombinaci s již zaběhlou značkou ANIMA od Víta Bechynského.

CRAFTIUM + ANIMA

Tento nový projekt si rozhodně získal naši přízen a moc se těšíme až bude následujicí měsíc v prodeji. Za vyzkoušení stojí rozhodně všechny jejich příchutě. Avšak nejvíce nám zachutnal jejich smetanový oříšek, fialky a nebo například jejich Lemongrass. Tento projekt taktéž vše odprezentoval na jedničku v nádherném provedení s interaktivními tablety a perfektním posezením včetně jejich baru.

Další představenou novinkou byl okolkovaný tabák Starbuzz Vintage, který nám sem do ČR dovezla firma TOKULE. Tato firma pro vás již nějaký ten pátek dováží kolkovaný tabák Adalya a Honeybadger. Vintage byl řekl bych pro všechny velmi přijemná již známá novinka, kterou ocení nejeden majitel dýmkařských podniků. Samozřejmostí bylo si nabrat nějaký ten White Mist do zásoby a odzkoušet všechny připravené dobroty na jejich stánku. Cena 379,- za 50g tabáku byla taktéž relativně příjemná.

A poslední novinkou pro tento rok byla možnost zakoupit a vyzkoušet tabák Taboo, který dovezl polský výrobce tabáku ORION. Tento vystavovatel si pro vás mimo jiné připravil menší posezení včetně občerstvení a po celý den rozdával dárečky ve formě jejich tabáků.

ORION + TABOO ( credits CHC )

Další vystavovatelé

Mimo nově představené značky se na letošním ročníku znovu objevily již zaběhlé dýmkařské společnosti ze všech koutů republiky. Každý stánek měl připravenou ochutnávku nebo představení jejich aktuálních výrobků. Pokusím se zde krátce shrnout všechny zajímavosti, které mě zůstali v hlavě.

Valravn Crafts – Technošaman David dovezl kompletní Valravn Team včetně zajímavosti ve formě litinové vany zaplněné obrovským množství jejich korunek, které jste si mohli zakoupit za skvělé ceny.

Hookah Backstage – Náš projekt vám jakožto každý rok přivezl dýmky a příslušenství ze všech koutů světa a navíc nabídl ochutnávku z připravovaného projektu ENTROPI .

Chillma / Teavole / Chaos – Borci z tohohle trojuskupení vám po celý den nabízeli vychlazené čaje Teavole a ochutnávku kompletního portfolia značky Chillma. Nadrámec toho taktéž představil okolkovanou verzi tabáku Shades, který si od nich budete moci brzy zakoupit. Celou spolupráci supportoval personál Chaos lounge.

Al Duchan / Miami Chill – Tahle německá parta vám přivezla spoustu uhlí Al Duchan a taktéž nabídla obrovskou ochutnávku jejich tabáku Miami Chill.

Izzy Smoke – Ostřílený personál z Izzy Smoke vám přivezl nálož dýmkařského příslušenství a taktéž jejich jednorázových vape produktů – představena byla taktéž jejich vlastní řada Nic salt liquidů, kterou můžeme s klidem na duši všem doporučit!

Woodworks Club – Tahle pražská parta přivezla nepřeberné množství personálních náustků, prkýnek a nosičů. Jako vždy nádherná prezentace s možností si nechat po konzultaci vyrobit výrobek na přání přímo pro vás!

Fumelo – Tahle parta zaštítěná projektem SmokehouseShop vám přivezla krásně prezentovanou ochutnávku tabáků Fumelo a taktéž nějaké to příslušenství na prodej.

Hookamonk – Tento český inovativní projekt vám představil jejich aktuální pokroky a možnost vyzkoušet si tento systém na vlastní plíce!

Printy Hookah – Tato novinka překvapila rozhodně nejednoho dýmkaře. Precizní práce s 3D tiskárnou a hlavně skvélé nápady.

Underground Hookah – A v neposlední řadě byl přítomen taktéž další prodejce dýmkařského zboží pocházející z Frýdku-Místku. Richard vám přivezl nálož krásných korunek, dýmkařského příslušenství a taktéž tekutého osvěžení!

Následují taktéž vystavovatelé nabízející dýmkařský a čajový catering. Letos byl výběr opravdu velký a člověk nevěděl kde a co dřív zkusit.

Smokehill Ostrava – Borci přivezli obrovskou jurtu v postapo stylu. Bomba!

Marvins – Marvins nabídl klasicky perfektní dýmkařský catering včetně zajímavých nápojů!

Endless Smoke – Skvělé dýmky a v kombinaci s uhlím HADES

CHC Monstr – Super dýmky včetně menšího občerstvení

Infinity lounge + Chillzone Ostrava – Parádní posezení včetně alko osvěžení !

Čajovna Déva – Skvělé čajové pohoštění a hlavně moc dobré ” čajovnické toasty ” ! Pro mě skvělá nostalgická věc !

A poslední poděkování patří uhelnému baronu, který se po celé dva dny staral o uhelný fond a získává tak od nás virtuální ocenění uhlobaron roku 2023 ! ZDENOO

Kompletní fororeport z letošního ročníku OVD najdete zde ( za každé sdílení budeme moc rádi ) :

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.754583216671497&type=3

Další zajímavé čtení o přípravě Hookah Battlu a další fotky z festivalu najdete taktéž na blogu Dýmkařův Koutek zde :

https://www.dymkaruvkoutek.cz/2023/07/ostrava-v-dymu-2023-hookah-battle.html?fbclid=IwAR3hf2huvJEkG6v-hQy5oA6V1B2Ih2eldIecfm9W_1_DxZXNFOehHY1a554

Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter

Kategorie:

Další novinky:

SHISHAMESSE 2024

“Dýmkařský veletrh ShishaMesse ve Frankfurtu je více než jen výstava – je to oslava dýmkařské kultury a vášně pro vodní

Nová verze eshopu je zde!

V první řadě bych rád za celý tým Backstage poděkoval všem věrným zákazníkům, kteří u nás stále nakupují nebo sledují

Dýmky na kopci 2023

Na tuto akci pod taktovkou studentské unie ČVUT se každý rok těší spousta lidí z české dýmkařské komunity a to

Doprava zdarma

Pro objednávky nad 5000 Kč

Garance kvality

Všechny produkty testujeme

Exkluzivní zboží

Které jde těžko v ČR sehnat

99% zboží skladem

Ihned k odeslání